KöpüQ Oto Yıkama Armada Avm

Armada Alışveriş Merkezi altındaki KöpüQ Oto Yıkama ile ilgili bir müşteri gözünden izlenimlerimi paylaşmak için bu yazıyı hazırladım. Umarım, aracını buraya götürenler veya götürmeyi düşünenler için rehber niteliğinde olur.

Aracınızı sadece iç dış yıkama için götürmek istiyorsanız bence başka bir adrese gitmelisiniz. Çünkü burası sadece iç dış yıkama için araç kabul etmiyor. En az detaylı temizlik paketi satın almalısınız.

Konumu itibariyle şehrin merkezi sayılan bir bölgesinde ve bir çok iş merkezine yakın olması sebebiyle işleri çok yoğun. Yıkama gelen araçlarda çoğunlukla epey lüks araçlar. Lüks araç sahipleri tabiki gereken tüm işlemleri yaptırmak istiyorlar. Benim de öyle bir aracım olsa bir tane leke bile kalmasını istemem elbette.

* * *

Benim gibi orta sınıf aracı olanlar her seferinde detaylı temizlik yaptırıp en az 250 TL ödeyemezler. Satış politikası mı, yoksa kibarca belirli sınıf altındaki araçlar gelmesin diye yapılan bir taktik mi bilemedim. Bir de benim aracım buradayken zarar gördü, bu konuyu ayrı bir yazıda detaylı anlattım. Okumak isterseniz burayı tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz.

* * *

Oldu ki benim gibi aracınızda bir sorun oluştu ve mağaza yetkilisine ulaşmak istediniz. Öncelikle Instagram hesaplarını aktif kullanıyorlar ve buradan kolayca ulaşabiliyorsunuz. Aracınızdaki sorun ile ilgili kamera kayıtlarını inceleyip, dönüş yapıyorlar. Şirket yetkilisi görüntüleri hazırlayıp mesaj olarak size iletiyor. Ancak siz haklı olduğunuzda dahi kayıtlarda sizi haklı çıkaran bir görüntü asla göremezsiniz. KöpüQ Oto Yıkama kamera kayıtları her zaman bu mağazayı haklı çıkaracak şekilde dizayn edilmiştir. Oldu ki, sizin lehinize olabilecek bir görüntüye bakmak istediğinizde, bu görüntüye bakamazsınız. Ben görüntüleri beraber izlemek istemiştim ama bana mesaj olarak kesilmiş görüntüleri göndermeyi tercih ettiler. Görüntüleri yerinde izleyenler de varmış ama yine de sizin istediğiniz değil şirket yetkilisinin size gösterdiği kadarını izleyebiliyormuşsunuz. Başka bir müşterinin bir şikayet sitesine yazdığı şikayetinden okuyarak edindim bu bilgiyi. Bu şikayeti okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

* * *

Satış sırasında zorla en düşük detay temizlik paketi satışı yönteminden de şikayetçi olup Google’da yorum olarak belirten müşterileri de bulmak mümkün.

* * *

Herkes hata yapabilir, burada önemli olan hatanın yapılmış olması değil. Hatalı durumda müşteriye sergilenen tutum önemli. Bir düzen ile kendinizi hatasız gibi gösterip aksine müşteriyi hatalı gibi göstermek ve sonrasında müşteriye yardımcı oluyormuş gibi gözükmek müşteri odaklı hizmet demek değildir. Özellikle işletme sahibinin müşteri şikayetine karşı yaklaşımı yanındaki çalışanlara da yansımış durumda diyebiliriz. Yukarıda belirttiğim gibi, lüks araç sahipleri de burada aracını yıkattıkları için belki de belirli düzey altı müşteri gelmesin gibi bir politika da olabilir.

* * *

Aracınızı buraya verin/vermeyin gibi bir tavsiyede bulunmak doğru olmaz. Genel durumu aktardım, son karar sizin elbette…